Praca v Rakusku 2011

Práca v Rakúsku na farme

V čase, keď je na Slovensku veľká nezamestnanosť a zamestnávatelia najímajú málo novej pracovnej sily, sa ponúka, ako jedna z možností riešenia potreby práce, vycestovanie za prácou do zahraničia. Množstvo Slovákov volí túto možnosť ako dočasné riešenie nedostatku práce na Slovensku. Množstvo ľudí si v Írsku či v Anglicku dokázalo zarobiť na vlastné bývanie.

1. mája 2011 Rakúsko plne otvorilo svoj pracovný trh pre všetky krajiny, ktoré vstúpili do Európskej Únie v roku 2004. Táto zmena sa týka aj Slovenska. Od prvého mája 2011 môžu Slováci pracovať v Rakúsku za rovnakých podmienok ako rakúski občania. Zamestnávatelia nemôžu robiť rozdiely na základe štátnej príslušnosti. Avšak výber zamestnancov je ovplyvňovaný znalosťou nemčiny.

Pokiaľ vôbec neovládate nemecký jazyk, stále nemusíte zúfať. Napriek tomu, že neznalosť nemčiny je citeľný hendikep, zamestnať sa môžete aj bez ovládania tohto jazyka. Neočakávajte však dobre platenú prácu.

Bez jazyka sa máte šancu zamestnať iba na pracovných miestach, o ktoré nemajú Rakúšania záujem. A ten záujem nemajú aj z dôvodu nízkych miezd.

Práce na farme v Rakúsku sú sezóne práce, ktoré sú vhodné najmä pre študentov a pre ľudí bez jazykových znalostí. Práca na farme sa týka zvyčajne zberu sezónneho ovocia, ako sú napríklad jablká. Zamestnať sa však možno aj na nesezónnych farmách, ako sú napríklad šampiňónové farmy.

Pri snahe o zamestnanie sa na farme v Rakúsku cez agentúru je potrebné sa mať na pozore, pretože tento typ práce je najčastejšie ponúkaný rôznymi podvodníkmi. Zdravý sedliacky rozum však bezpečne stačí na to, aby ste odhalili podvodníkov, stačí si danú agentúru aspoň trochu na internete preveriť.


Tento záznam bol zaslaný Pracovné ponuky Rakúsko a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.

Novinky z celého internetu